Математична мова

 Математична мова

1. Математичні вирази

1. Запис, читання і складання виразів

У початковій школі ми вже використовували різні математичні знаки й літери для позначення чисел. Наприклад, ми говорили, що, якщо на одній тарілці  \(d\) слив, а на другій на 5 слив більше, то надругій тарілці \(d + 5\) слив, а разом на двох тарілках \(d + (d + 5) \) слив.

Цифри, літери, дужки і знаки арифметичних дій входять до математичного алфавіту. З них складаються "слова" математичної мови - математичні вирази, наприклад:

\( 267, (38 + 422) \cdot26, а - 5, b -(c - a), a \cdot b, (a+b) \cdot c, a \cdot2 \) .

У трьох останніх виразах стоїть знак множення, але прийнято писати просто: \(ab, (а + b)с, 2а \). У випадку множення числа на літеру, число, традиційно, ставлять попереду.

У перших двох виразах літер немає. Такі вирази називають числовими. Вирази, в яких деякі числа позначені літерами, називають буквеними.

Нам уже відомі назви найпростіших математичних виразів - сума, різниця, добуток, частка. Складніші вирази, звичайно, називаються за останньою з виконуваних дією, наприклад:

\((а -b) + с \) - сума різниці \(а - b\) й числа \(с\),

\((c+a)(b-d)\) - добуток суми \(с + а\) й різниці \(b - d\).

Важливо навчитися не лише читати готові математичні вирази, але й складати їх, тобто "перекладати" з української мови математичною, наприклад:

 

Українською мовою

 

Математичною мовою
Добуток перших пʼяти натуральних чисел \( 1\cdot2\cdot3\cdot4\cdot5 \)
Сума всіх одноцифрових чисел \( 0 + 1 + 2 + 3 + 4 + 6 + 7 + 8 + 9 \)
Сума всіх двоцифрових чисел \( 10 + 11 + 12 + ... + 99 \)
Потрібен репетитор?

Потрібен репетитор?

Не зволікай, обирай його прямо зараз!

Отримай можливість скористатись усіма перевагами передової освіти. Запишіться зараз і ми підберемо для тебе зручний графік та комфортну програму занять.

Поспішай! Кількість місць обмежена